Prosinec 2009

Silvestr

31. prosince 2009 v 16:16 | Rossi
A už tu zase máme Silvestr! To je opravdu neuvěřitelné jak ten čas letí. Nějak...až moc rychle... . Vážně nevím co bych ještě měla napsat, že je to den obnovy samostatného českého státu, to určitě víme. Tak budem pokračovat dále:
K Silvestru taky patří novoroční předsevzetí
dáš si nějaké?

A víte co? Teď si zatančíme, co Vy na to?

Pusť si nějaké video a dívej se na tančící smajlíky, vážně to vypadá jako by tancovali na tu písničku
....a pak už budeme vyhlížet půlnoc....
......ručičky hodin se pomalu vlečou, a zachvilku.....ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK!!!!!!!!

ŠŤASTNÝ NOVÝ ROK 2010 VÁM PŘEJE ROSSI


Tento článek je věnován pro mou věrnou fanynku :-)

27. prosince 2009 v 18:15 | Rossi
Jak už jste se dočetli z titulku, tento článek o Latinskoamerických tancích chci věnovat tobě Pájo, protože jseš fajn kámoška a vždycky mi poradíš co bylo v ňáký prověrce (protože Pája chodí do stejnýho ročníku jako já a Chess, jenom do jiný třídy) a taky proto, že ti tenhle článek dlouho slibuju. A proč zrovna o Latinskoamerických tancích? Protože na ně Pája chodí a je v nich určitě moc dobrá.
Zjistila jsem že má nejradši Sambu a ze standartních Waltz (to je teda název). Tak něco málo o tom:
Samba
Waltz


Je to tanec v tříčtvrtečním taktu, jeho současná verze vznikla na počátku 20. století v Anglii z amerického tance boston a evropského ländleru (předchůdce valčíku).
Tempo waltzu je přibližně 30 taktů za minutu. Waltz je švihový tanec. Držení je standardní - partner drží dlaní pravé ruky partnerku v oblasti levé lopatky, partnerčina levá ruka volně leží na partnerově pravé a prsty objímá deltový sval jeho ruky. Partnerova levá ruka drží partnerčinu pravou zhruba ve výši očí partnerky; lokty jsou ohnuté v úhlu cca šedesáti stupňů. Tvar držení, především spojených rukou, je však u každého páru trochu jiný; závisí především na vzájemné výšce partnerů.
V angličtině se waltz označuje jako "Waltz", dříve "Slow Waltz" nebo "English Waltz". Valčík pak jako "Viennese Waltz". Základním pohybem ve waltzu je tzv. Uzavřená změna (angl. Closed Change), v tanečních kurzech se často používá i změna(krok vpřed, krok stranou a přísun).
Tak, doufám že se ti tento článek líbí Pájo a nejen tobě.Vánoce, Vánoce přicházejí......

24. prosince 2009 v 11:14 | Rossi
Ano!! Dnešek je významný tím, že jsou Vánoce! (Určitě to všichni víte, ale nějak začít musím ). Pro někoho jsou tyto svátky samý stres, nakupování dárků atd. Ale Vánoce, mají být taky snad o tom, že se rodina sejde u Štědrovečerního stolu pohromadě a pak asi přídou na řadu dárky, i když Vánoce nejsou jenom o dárcích ale, to snad všichni víme ne? No, úvod bysme měli, takže jedeme dááááááál!!

Krásné Vánoce bych chtěla především popřát samozřejmě všem známím a příbuzným. A taky mím skvělým Sbéénkám: Lorelai Hale, Chesiiince a Kattynce.


Prostě se mi to líbilo...

Vánoční idylka krásná se zdála, v cestě mi bohužel hospůdka stála. Jsme národ veselý, berte to žertem - u kamen čekal mě Mikuláš s čertem. Tak asi nepřijdu, moc mě to mrzí, však příští Vánoce budou už brzy, poklusem s kreditkou kupujte dárky, já si dám pivečko a teplý párky. Už to tak vypadá, jste v pěkným srabu, dárečky nebudou, fakt na to dlabu. Pravda je taková, není ji rovno, já od vás každý rok dostávám hovno. Komu co nadělit pěčlivě zvažte, já si dám vínečko a vy se smažte. S úsměvem na tváři - moc vám to sluší, Veselé Vánoce a slunce v duši! Ježíšek.Vánoce čistě a bílé jako sníh,v životě jen radost, štěstí, zdraví a smích. Silvestrovskou náladu a dobrou pohodu po celý rok ze srdce přeje

Rossi

Sníh :-) aneb jak si zasněžit blog

13. prosince 2009 v 15:06 | Rossi
Myslím že všichni si přejeme, aby o Vánocích napadlo aspoň trochu sněhu. Jako snad bysme to přežili kdyby prostě nenapadl, ale bylo by to se sněhem hezčí. Proto mě napadl jeden způsob, jak ten sníh trochu rozšířit. Je to úplně jednoduchý, prostě si vyberete ňáký obrázek co v tomhle článku najdete a pak si ho dáte na svůj blog. Nezapomeň ale napsat ZDROJ!!! neboli odkuď ten obrázek máš. A to je úplně všechno.

A ještě se Vás zeptám, jak se těšíte na Vánoce? Máte už nějaké dárky? A cukroví pečete? Jestli mi chcete na tyto otázky odpovědět, napište do komentíkůMikuláš, Čert a Anděl

5. prosince 2009 v 15:50 | Rossi

Dnes 5.prosince je svátek sv. Mikuláše!(Sice je to v neděli, ale slaví se to den před tím). Jestli jste byli hodní, jistě něco dobrýho dostanete. Kdyby jste ale náhodou nebyli, čert se o to už postará.


Něco málo o svatým Mikulášovi z Myry


byl katolický biskup v Myře v Lykii. Už za svého života byl velmi oblíbený mezi lidem, proslul štědrostí k potřebným, jako obránce víry před pohanstvím a zachránce nespravedlivě obviněných. Jde o jednoho z nejuctívanějších svatých v celém křesťanství, ve východních církvích je druhým nejuctívanějím svatým vůbec (po Panně Marii).

K Mikuláši patří také anděl s čertem..
Je známo, že se před cestou do pekla můžete osvobodit tím, že řeknete básničku.
Umíš nějakou o Mikuláši? Jestli jo, napiš do komentíků..


Básničky:


Mikulášská nadílka
Antonín Jaroš

Je zima, snížek chumelí se,
a večer vpadl do kraje;
dnes, milé dítě, plod Tvé práce
snad za okénkem uzraje.

Tři divní lidé světem chodí,
ten plášť má, berlu čepici,
a druhý za ním zvonkem zvoní
po zasněžené ulici.

A třetí rohatá je šelma,
má ocas, řetěz, vidle též,
a do všech oken metlou tluče
a čeká, zdali otevřeš.

Mikuláš dětem naděluje,
četr prý i uhlí přiloží,
a nejkrásnější sny pak zbudou
všem malým dětem na loži.
Mikuláši
Hanuš Sedláček

Mikuláši, už se práší
na ulici bílý sníh,
neseš-li nám svoje dárky,
přivez nám je na saních!

Až Tvůj zvonek zahlaholí,
bude u nás radost, smích,
bude u nás jako v ráji,
třeba venku padá sníh.

Mikuláši, ať se práší
snížek v celé krajině,
s Tebou přijde radost dětem
v každé české dědině.
..no a tady je naše trojice trochu jinakKrásného Mikuláše Vám přeje Rossi!


Sportující paka

2. prosince 2009 v 17:24 | Rossi
Teprv chvilku se na to dívám a už mě bolej nohy. Já prostě sportovec nejsem a nikdy nebudu