Říjen 2009

Kofoláčci

31. října 2009 v 15:33 | Rossi

Kofoláčky určitě znáte z reklamy na kofolu. Dneska jsem jednoho dostala a mám z něj opravdu mooc velkou radost . Když jsem se dostala na internet, jen tak jsem se jukla na obrázky kofoláčků a našla jsem i návod na ně. Musím teda říct, že to není moc těžký. Schválně se podívejte:


Potřebujeme:
•noviny
•silnější provázek
•barevné bavlnky a vlnky
•dva knoflíky
•dva chlupaté drátky
Drátky ohneme napůl a v přechodu svážeme provázkem.Asi půl strany novin zmačkáme do koule, přiložíme k provázku a začneme obmotávat....a motáme a motáme. Během motání utahujeme, aby se nám některé provázky "neodchlíply"Až noviny nejsou vidět, odstřihneme provázek s dostatečnou rezervou. Navlékneme 2 knoflíky (oči) a ve vzdálenosti, ve které chceme mít oči, provázek namotáme ke zbytku hlavičky.Provázek zakončíme
Dva drátky oddělíme (později z nich budou ručičky) a začneme namotávat bavlnku (vlnu), která vytvoří základ tělíčka...a motáme a motáme..Až bude tělíčko dost "tlusté" můžeme navázat další bavlnku (oblečení)...a zas motáme a motáme..Obmotáme i nožičkyA pokračujeme košilkou. Ještě předtím zkrátíme ručičky na požadovanou délku.Vyrobíme rukávkyKonec bavlnky zauzlujeme a kofoláček je na světě!!Zdroj: Tady!!
Tam najdete různé zlepšováky na kofoláčky :-)Charmed

26. října 2009 v 20:24 | Rossi
Seriál o třech-čtyřech čarodějkách zná pomalu kde kdo, takže tu žádné informace dávat nebudu. Ale kdyby se tu přesto někdo objevil a nevěděl nic o seriálu Čarodejky, může se podívat ZDE .

Orloj

24. října 2009 v 22:16
Našla jsem schéma orloje a docela mě to zaujalo. Jukněte na to:


http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/8/80/Schema_Orloj.png


Sbéénka

21. října 2009 v 15:15 | Rossi
Před několika týdny jsem se rozhodla tu založit SB. Někteří jste si už určitě všimli, že mám Sbéénku Kattynku, která svůj blog věnovala koním. Podle mě je to moooc hezký blog, jak se o koníky nezajímám, musím napsat že si ráda přečtu její články o konících. Je to moooc fajn Sbéénka
A pak tu ještě mám Sbéénku Chesíka. Její blog je úplně o všem. Připravuje různé soutěže ale hlavně bleskovky (a to teda musím říct, že dělá moooooooc krásný diplomky). Je to fajn Sbéénka a skvělá kamarádka.


A tady jsem od svých Sbéének dostala za spřátelení diplomky:

Podzim

16. října 2009 v 20:41 | Rossi
Letos je podzim pěkně studený a je pěkně ošklivý počasí. Právě kvůli tomu ošklivýmu počasí většinou máme taky pěkně "blbou náladu". A proto je tu pár rad, jak si náladu aspoň trošku vylepšit:

1) Pijte vodu s citronem
Obsahuje vitamin C který posílí obranyschopnost

2) Jezte čokoládu
Dodá energii

3)Choďte na procházky
Chůze ovlivňuje krevní oběh
a navíc přijdete na jiné myšlenky

4) Poslouchejte hudbu
Oblíbená melodie vám zlepší náladu

5) Naložte se do vany
Den zakončete koupelí s různými oleji které vám voní

6) Uvařte si bylinkový čajík
Třeba meduňkový, uklidňuje a pomáhá při nespavosti

7) Usmívejte se
Důležitý je dostatek spánku a své bezesporu udělají
i úsměv a dobrá náladaLord of the dance (video)

11. října 2009 v 20:58
Na tohle video bych se mohla koukat pořád. Je tak krásný, dokonalý, uklidňující
(spíš ten začátek)
Svižnější je to pak ke konci. Je to prostě překrásnýMytí vlasů

8. října 2009 v 20:58
Určitě většina holek ( i kluků) chce mít krásné vlasy. Tady je pár rad, jak se o to pokusit:


- Teplota vody, se kterou si oplachujete vlasy, má mít stejnou teplotu jako teplota těla.
- Šampon byste si měli napěnit už v ruce,ne až na vlasech.
- Šamponovat byste měla vlasy asi dvě minuty a zároven u zoho masírovat hlavu.
- Fén byste měli používat jen tehdy, kdy je to nutné. Příliš vysušuje vlasy a ty se stávají křehkými a lámavými.
-Před mytím si vlasy kartáčujte.
- Po umytí si vlasy lehce pročešte hřebenem s řídkými zuby. ... (to teda nedělám)

- Vlasy nechte schnout volně na vzduchu, dejte si ale na ramena ( pod vlasy ) ručníkA tady jsou ještě recepty, na vlasy:Citronová regenerační kůra pro lesk - vhodná pro všechny typy vlasů

Potřebujeme:

- šťáva z jednoho citronu
- 1/2 litru vody
- 2 polévkové lžíce olivového oleje

Postup: Citrónovou šťávu sceď přes sítko. Do olivového oleje nejdřív přimíchej vodu a teprve pak citrónovou šťávu. Směs zahřej asi na 35 stupňů, vmasíruj do vlhkých vlasů a po 30 minutách důkladně smyj.Avokádová maska pro suché vlasy

Rozmačkej půlku dužiny avokáda a přidej k ní tři polévkové lžíce majonézy. Směs důkladně promíchej a nanes ji na navlhčené vlasy. Nech ji působit asi 20 minut a potom vlasy běžným způsobem umyj.Medová vyživující kůra - pro lámavé a suché vlasy

Potřebujeme:

- lžíce tekutého včelího medu
- 1 žloutek

Postup: Med smíchej se žloutkem a směs vetři do vlasů. Vlasy zabal na 15 minut do ručníku a potom je pečlivě umyj šampónem. Opakuj pravidelně 1x týdně.


Skupina ABBA

4. října 2009 v 18:44
Skupina Abba je podle mě ta nejlepší skupina, co kdy byla. Ty jejich krásný písničky, jak se dokázali zvyditelnit, jak jim to spolu pěkně ladilo...jsou prostě dobří . A teď něco málo o Abbě a její členech:ABBA je švédská popová skupina 70. a první poloviny 80. let 20.století.
Název skupiny vznikl spojením začátečních písmen jmen členů:

Skupina se stala velmi populární poté, co v roce 1924 zvítězila v soutěži Eurovize se skladbou Waterloo. Autorem většiny skladeb byli Ulvaeus a Andersson a mnoho z nich se pravidelně umisťovalo na předních příčkách světových hitparád. Písně skupiny ABBA zůstaly v povědomí posluchačů i po rozpadu skupiny na počátku roku 1983. V současnosti se opět objevily v muzikálu Mamma mia!


People need love